Nie chcesz płacić za granie w Eve Online?

Dodano: 4 sierpnia 2011 (21:01)
Kategorie: News | Dodaj komentarz

Wpadłem ostatnio na bardzo fajną grę stworzoną w dość nowym środowisku Unity w klimatach serialu Battlestar Galactica o tej samej nazwie. Odpalić można ją w przeglądarce internetowej z wcześniej zainstalowanym pluginem: Unity Web Player.

Gra jest naprawdę ciekawie zrobiona. Mamy ładną grafikę 3D podobną do Eve Online. Przestrzeń kosmiczna podzielona jest na sektory, a te na pomniejsze układy. Najpierw wybieramy frakcje (Koloniści lub Cyloni). Możemy latać jednym z wielu dostępnych w grze statków kosmicznych w pełnym trójwymiarze. Jak na tego typu gry przystało (czyli MMO) wypełniamy zadania, walczymy z piratami, wydobywamy surowce z asteroid, ulepszamy podzespoły statku i swojego bohatera i zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia.

Sterowanie oraz walkę w przestrzeni kosmicznej zrealizowano bardzo ciekawie. Nie jest to typowe „naceluj i patrz, dodatkowo używając kilku czarów”. Statek należy skierować w odpowiednią stronę dopiero wtedy manualnie bądź automatycznie zaczynamy ostrzał. Prędkość ustalamy bardzo płynnie. Walka jest naprawdę dynamiczna. Wróg nie stoi w miejscu, trzeba manewrować statkiem, włączać zakupione podzespoły jak możliwość nagłego wyłączenia silników w celu obrotu statku z zachowaniem dotychczasowego pędu i kierunku lotu. Dostępny mamy cały arsenał działek i pocisków, które lecą do celu po krzywej, niekiedy zakręcając koło celu by nie trafiwszy po orbicie do niego dolecieć. Gdy w nas ktoś wystrzeli pocisk, dostajemy informację i mamy chwilę na wystrzelenie wabika (jeśli taką technologię już posiadamy), który może zostać zniszczony zamiast nas samych.

Są losowo przydzielane walki między ludźmi a cylonami, Obszary w sektorach, pomiędzy którymi teleportujemy się napędem FTL, ciągle zmieniają właścicieli, dzięki zaciekłości graczy walczących w danych obszarach przejmujących je. Mamy różne rodzaje statków, możemy kupować nowe, dokować do stacji i zmieniać. Oczywiście wszystko wymaga czasu i dużej ilości surowców, które możemy wydobyć bądź kupić za prawdziwą kasę. Chyba nie ma rzeczy za które nie można by  było zapłacić sfarmionymi surowcami. Co leniwsi mogą płacić spoza gry.

Nie ma się co zastanawiać. Grę nawet nie trzeba ściągać, wystarczy chwila załadowania na stronie i wspomniany Unity Web Player.

Battlestar Gatactica Online - prostsza wersja Eve Online for free – polecam :)

Comments

Dodaj komentarz